O Nas

Historia i siedziba firmy

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe DALPEX powstało w 1992 r. z inicjatywy Pana Andrzeja Bugajskiego, który do dnia dzisiejszego jest jego jedynym właścicielem. Początkowo firma prowadziła tylko działalność handlową, natomiast od 2006 r. rozpoczęła również pełną działalność produkcyjną. Aktualnie zakład produkcyjny oraz magazyny zlokalizowane są w Pabianicach przy ul. Warszawskiej 129, natomiast siedziba firmy i biuro znajduje się we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 62A. 

Działalność i profil firmy

Obecnie firma DALPEX dostarcza swoje produkty do największych hurtowni farmaceutycznych w Polsce. Potwierdzeniem wysokiej jakości standardów produkcyjnych jest również fakt realizowania znaczącej części produkcji pod markami znanych polskich i zagranicznych firm.  Dokładamy wszelkich starań, aby na każdym kroku być dla naszych klientów poważnym, wiarygodnym i perspektywicznym partnerem w działalności gospodarczej.

Głównym profilem produkcji są: opaski elastyczne, opaski dziane, wata opatrunkowa, opaski rehabilitacyjne, gazy i kompresy (jałowe oraz niejałowe), plastry oraz przylepce, a także inne produkty medyczne, o które staramy się powiększać naszą ofertę. 

Cele firmy

Od początku swojej działalności firma rozwija się dynamicznie w zakresie produkcji i dystrybucji środków opatrunkowych. Prowadzone systematycznie działania inwestycyjne, rozszerzanie parku maszynowego, poszerzanie gamy oferowanych produktów, aktywne działania marketingowe zapewniają stały rozwój firmy i umacnianie jej pozycji na polskim rynku.  

Serdecznie zapraszamy do współpracy! 

Fundusze UE

Tytuł projektu :

Wdrożenie technologii produkcji oraz wprowadzenie na rynek innowacyjnych bandaży na bazie włókna antybakteryjnego o wysokiej zawartości jonów srebra: sterylnych opasek elastycznych tkanych oraz adhezyjnych bandaży sportowych przez lidera rynku materiałów opatrunkowych w Polsce firmę DALPEX.

Cel projektu:

Wdrożenie technologii produkcji bandaży elastycznych i adhezyjnych bandaży sportowych na bazie włókna antybakteryjnego.

Planowane efekty projektu:

Wprowadzenie na rynek krajowy dwóch innowacyjnych produktów nie produkowanych uprzednio zarówno w kraju, jak i na świecie: jałowych oraz antybakteryjnych bandaży elastycznych oraz adhezyjnych bandaży sportowych.

Wartość projektu : 6 860 361,90 PLN

Dofinansowanie: 3.038.612,67 PLN

 

Tytuł projektu :

Rozpoczęcie międzynarodowej ekspansji przedsiębiorstwa DALPEX Andrzej Bugajski poprzez wdrożenie nowego modelu biznesowego zawartego w strategii biznesowej w zakresie internacjonalizacji.

Cel projektu:

Wdrożenie nowego modelu biznesowego scharakteryzowanego w Strategii Eksportowej będącego podstawą do optymalizacji wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa, zwiększenia jego rentowności i uzyskania trwałej przewagi konkurencyjnej na rynkach zagranicznych.

Planowane efekty projektu:

Dywersyfikacja działalności przedsiębiorstwa oraz zwiększenie międzynarodowej ekspansji poprzez wdrożenie nowych modeli biznesowych oraz zwiększenia ekspansji na rynki zewnętrzne poprzez wdrożenie długoterminowej (kompleksowej) strategii biznesowej.

Wartość projektu: 379 172,35 PLN

Dofinansowanie: 299 323,55 PLN